Sekery Gränsfors Bruks

Moderátor: Black knives

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Bullterier5 » sob 07. črc 2012 11:00:53

Vžil se v moderním trempingu názor,že kdo nemá značkové vybavení-je úplně out a nemá v českých lesích co pohledávat :lol: rovnou říkám,že mi neimponují novodobí trampi s funkčními hadry a kosmickými vymoženostmi,nehledě k tomu,že třeba sekerku GB či Husqvarnu si pro její cenu každý nekoupí.
Kontaktoval mně minulý týden Tom Nesvatba(ROCKO) s dotazem,že jsem kdysi postnul na jedno fórum odkaz na malinkou sekyrku.
Oživlé téma mně tak zaujalo,že jsem umlátil kecama kamaráda,aby si ji objednal.
Bez dlouhých řečí prohlásím,že TAHLE švýcarská malá sekyrka je do báglu ideální,je dobře udělaná,matriál topůrka i železa je OK a seká-což je to hlavní.DOPORUČUJU!!! :idea:

Cena směšná-něco přes dvě kila :lol:
http://www.army-shop.cz/produkty/lopatk ... /7676.html
Přílohy
sekyrka-svycar1-velka_1332850795.jpg
Bullterier5
 
Příspěvky: 286
Registrován: pon 23. dub 2012 19:21:41

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Vseta » pon 13. srp 2012 21:43:34

Stejně je tohle vlákno o sekerách obecně všech,ne jen G.B.,takže snad neva,že sem šoupnu něco,o co jsem "zakopl" přiznávám u "sousedů" ;) Dva dotazy: nevíte někdo,jestli se tohle dá pořídit i v menším provedení - třeba od jiného výrobce - tady jsem našel jen tuhle velikost/gramáž - a druhej - nevíte někdo jakou ocel Zbirovia používá a jak je na tom s tvrdostí břitu a výdrží ostří? http://www.zbirovia.cz/cs/naradi/sekery ... dvetvovaci
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Bullterier5 » pon 13. srp 2012 22:21:41

Míro,odvětvovačka má normou stanovenou velikost a váhu.Tudíž kapesní varianta není k mání.Posílám Ti zrepasovanou sekerku z dobrého materiálu Sdělano v CCCP:-)) je to perfekt kousek,jen narazíš na prima jasánek a sekadlo jak víno.Čus,P.
Bullterier5
 
Příspěvky: 286
Registrován: pon 23. dub 2012 19:21:41

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Vseta » úte 14. srp 2012 22:03:10

Ahoj Pavliku...díky moc,pak písni mailem,co budu dlužen - doufám,že se balíčky na poště vystřídají,ještě tady u mě pořád něco máš......
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Vseta » pát 24. srp 2012 21:41:31

Tak sekerečka dorazila,jest lehoučce "odtučněna",veškeré hrany sraženy na +-R3mm a přebehnutá po 600grit,pak lehce pastou... full konvex až k břitu. Už jen topůrko.... snad seženu truhláře :lol: :lol: Pavliku ještě jednou díky moc ;) Edit: Cofran si ze mě dělal srandu,že se s ní patlám pomalu víc,jak s nožem :? ..... No,asi to bylo funkčně zbytečné,ale je to celkem pěkné :mrgreen: Teda snad :?
Přílohy
DSC03797.JPG
DSC03799.JPG
DSC03801.JPG
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Vseta » pát 24. srp 2012 22:24:06

Jinak Pavliku,asi jsi moc upozorňoval na tu malou švýcarku,páč to vypadá,že jsou vyprodaný :lol: Ještě k topůrku na tu mojí - od Tebe - co myslíte,toporo rovné,nebo prohejbanej "ergonom"? Počítám 35 - max 40 cm....
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Bullterier5 » pát 24. srp 2012 22:25:56

Není nadto,když se věc dostane do rukou člověku,který umí rukama a dělá to pořádně.Já jsem z ní odřel jenom rez a šmrnc a glanc jsi dodal Ty.Teď štýlko a máš nástroj,na který bude každej čumět.
Jen tak dál,B5

P.S. topůrko samože kanadské prohýbané.Klíč k určení délky topůrka je: minimálně 3x délka hlavy,max.5x
Bullterier5
 
Příspěvky: 286
Registrován: pon 23. dub 2012 19:21:41

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Georg.H » pát 24. srp 2012 22:28:15

já bych volil ergonom...aspoň mi se sníma lépe dělá jak rovnýma...
Uživatelský avatar
Georg.H
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 07. čer 2011 23:17:48

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Vseta » pát 24. srp 2012 22:28:59

Chci se pokusit o nějaký topůrko,co bude taky kousek na kouknutí ;) Že-by sendvičové?? No uvidíme. a díkec za pochvalu :oops: Edit: ono to ergo i lípějc vypadá 8-) a díky za klíč......na tu dýlku.....
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Předchozí

Zpět na Sekery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron