Black knives POKEC

Moderátor: Black knives

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod PetrJ » stř 21. úno 2018 15:58:00

Black knives píše:Vlastním jeden použitý japonský nůž Tojiro. Zatím mně to stálo dvě hodiny života, jsem na zrnitosti grit 1000, a zatím to stále není ostré. Předchozí majitel to pořádně zkurvil.

Dobry den, jede mi ted z Japonska 8 čepelí. Na čem noze brousite - asi prvně strojové a nasledne na kamenech. Jakou mate brusku nebo co by jste doporucil a jsou lepsi technické nebo přírodní í kameny?
Dekuji moc
PetrJ
PetrJ
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 19. úno 2018 17:57:10

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » stř 21. úno 2018 19:08:55

Než jsem ten nůž na sushi naostřil alespň jakž takž, trvalo mi to čtyři hodiny práce na kamenech. Tohle mi nikdo nezaplatí. Proto to nikdy nevezmu, jako zakázku. Nejsem odborník na ruční ostření japonských nožů. Lépe odpoví na FB Radim Dachs, nebo mistr mečíř Pavel Bolf.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Edelweiss » stř 21. úno 2018 21:23:19

Tak nějak už ani nedoufám, bo z pořadníku co máš v sešitku sem vypadl tak před dvěma rokama, čili když říkám že je na hovno mám pravdu :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Edelweiss
 
Příspěvky: 580
Registrován: čtv 20. led 2011 21:03:20
Bydliště: MORAVA

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod PetrJ » stř 21. úno 2018 22:56:33

Black knives píše:Než jsem ten nůž na sushi naostřil alespň jakž takž, trvalo mi to čtyři hodiny práce na kamenech. Tohle mi nikdo nezaplatí. Proto to nikdy nevezmu, jako zakázku. Nejsem odborník na ruční ostření japonských nožů. Lépe odpoví na FB Radim Dachs, nebo mistr mečíř Pavel Bolf.

Diky aspon takto.
Mohu se zeptat jaké kameny používáte jako značku?
Prošel jsem asi 10 e-shopu a dost se liší popisy použitelnosti na tvrdosti oceli.
Dale se mi moc libo vase verze applegate.

Známí ma od vas mačetu a je s ni moc spokojen. Mohu se zeptat zda se da udelat vetsi verze kawangu pro praci na dřevě ? Co jsem mel vsechny mačety tak byly cca 50cm dlouhé
PetrJ
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 19. úno 2018 17:57:10

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » čtv 22. úno 2018 20:04:11

Nemůžeme se setkat na podzim v Příbrami na výstavě, nebo na jaře v Lipové? Nebo u mně doma? Já mám ty modely sekáčů natolik vymakané, že jakákoliv změna je nesmysl. Ale chce to osahat, a potěžkat. Je jedno, jestli u toho budu já, nebo Kanaďan, který mi dělá hostesku. I ty kozy má, akorát mlíko z nich nepoteče. :D
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » čtv 22. úno 2018 20:06:23

Ede, kdybych viděl, že jsi nešika, tak bys to už měl. Ale já moc dobře vím, že si ten kerambit umíš vyrobit za jedno odpoledne ty sám. :D :D
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Edelweiss » čtv 22. úno 2018 21:08:48

Jenomže to nepodporuje mou vášeň hromadit tvoje produkty! :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Edelweiss
 
Příspěvky: 580
Registrován: čtv 20. led 2011 21:03:20
Bydliště: MORAVA

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » sob 24. úno 2018 20:18:33

Ed, já ti houdělám rád. Jen prostě nonstop nestíhám. mít dost peněz, dělám nože jen pro zábavu, a rozdávám je. Sere mně, že je dělám za peníze. ale holt, žádné děditství ani výhra v loterii se nerýsuje.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » sob 24. úno 2018 20:20:25

V pátek jsem brousil kuchařské nože mé nové mladé kolegyni v práci. No, a chtěl jsem zamachrovat, tak ty nože holí. což mně stálo 3,5 hodiny práce. Ed to umí taky. Jednou měl i video, jak se s nožem ode mně oholil.
Přílohy
001.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » sob 24. úno 2018 20:21:08

Tohle jsou mé kameny, na kterých to dělám.
Přílohy
002.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

PředchozíDalší

Zpět na Black knives

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron