Velké kosy, kosičky, srpy

Moderátor: Black knives

Re: Velké kosy, kosičky, srpy

Příspěvekod Black knives » čtv 15. lis 2012 3:13:19

Tak ,a jsem v dupě. :lol: :lol: :lol: Ta moje velká kosa v Japonsku existuje už staletí. Zas jsem nic nevymyslel.

http://www.youtube.com/watch?v=j1GSWnZF ... watch-vrec
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Velké kosy, kosičky, srpy

Příspěvekod Kanaďan » pon 11. bře 2013 14:09:32

Blacku, potřebuji"nutně" velkou kosu na ostružiní, ale s delší štylem, bo 120 cm je na 4m ostružiní málo. V lese mě ostružiní málem oslepilo jako větev Jana Lucembuského :-/ Já vidím ten "svůj" štyl na 190-200 cm.
Kanaďan
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 28. čer 2012 7:27:06

Re: Velké kosy, kosičky, srpy

Příspěvekod Black knives » pon 11. bře 2013 15:01:27

Chujovina. Přijedu s kosou, proškolim tě jak maleho synka, aj když si o hlavu větši jak jak ja, a uvidíš. Až ti spadne brada, a nahodiš ju zpatky, pak budeš proškoleny. 8-) 8-) 8-)
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Velké kosy, kosičky, srpy

Příspěvekod Black knives » ned 02. čer 2013 0:42:55

Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Velké kosy, kosičky, srpy

Příspěvekod Kanaďan » sob 16. dub 2016 8:20:10

Musím se přiznat, že mě letos nějk fest svrbí ruce,jak se těším na kosení. Kosec se ve mě letos probudil k životu už březnu, ale nemaje trávu ke kosení, jsem si aspoň naklepal cvičně kosy :-). Jinak jsem se bavil s kamarádem, že mi pomůže ty moje dva hektary pokosit ručně a já mu zase na oplátku pomůžu s jeho pozemkem. Jestli vydělám teď v dubnu nějaké slušné love, tak koupím ze čtyři kosy a v květnu uděláme malý kurz kosení. Snad by byl zájem. Nebude to mega hippie sluníčko mírotvorný veganský kurz, jako jine, ale normální dědinořsko realistický kurz od lidí, co se na dědinu nepřistěhovali z města proto, aby chránili užovky a chrobáky, ale od lidí, co se s tou robotou mordují od mala ;-)
Kanaďan
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 28. čer 2012 7:27:06

Re: Velké kosy, kosičky, srpy

Příspěvekod Kanaďan » ned 17. dub 2016 21:02:26

Tak jsem se včera vrhl na výrobu svého prvního kosiště. Prvního kosiště, které jsem v životě vyráběl, jinak mi jich už prošlo rukama asi 10...? tak nějak a některá už i odešla za Manitouem ;-) V lese jsem si před týdnem nebo dvěma uřezal silný lískový kmínek se vhodným prohnutím, oloupal jsme ho a nechal doma lehce uschnout. Pak jsem vzal sekerku a nahrubo otesal základ profilu u patky kosy, pak vzal hoblík, za hodinu už měl lehké tělo kosiska na ponku a šel do lesa hledat madlo. Za další hodinu jsme byl doma i s klikou a dalšími kulíky na kosiska, L - větev na madlo olupal, vrtačkou vyvrtal dlab, pilkou a nožem udělal čep, hoblíkem udělal sešikmení kosiska kvůli klínku /používám kosiříky bez šroubů, kdy se kosa aretuje tlakem klínu/ a bylo. kosisko mělo asi 220 cm :-D a šlo s ním kosit. pokosil jsem s ním asi ar a šel domů, aby ty dojmy uzrály. Pocit z kosení nebyl moc dobrý. Tak jsem ráno vzal pilku, kosisku ubral na obou koncích po deset čísel, udělal jiný úhel klínu pro kosu a je to. I můj tata, co kosí už 54 let a kterého jsem nechal si kosisko vyzkoušet, se o něm vyjádřil velmi pochvalně a byl velmi překvapený, že se u nás v dědině zase našel chlop, co to umí zrobit. Kosit s tímhle kosiskem a s mou rakouskou fux kosou ( i když je tam zatím jen ta krátká 75ka) je naprostá lahoda. Konečně se nemusím při košení hrbit jako haviř ;-). Příští týden budu dělat druhé kosisko. Zítra i přidám nějaké fotky.
Kanaďan
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 28. čer 2012 7:27:06

Re: Velké kosy, kosičky, srpy

Příspěvekod Black knives » úte 19. dub 2016 13:09:10

Zítra už bylo. Dokonce bylo i včera. Jestli ty nejsi původem ze zemí, kde zítra již znamená včera. :lol: 8-)
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Předchozí

Zpět na Ruční nářadí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron