Milan Matějka-bushcraft

Moderátoři: Black knives, matějka, Bullterier5, Martin Iša, Vseta, Kraken666

Milan Matějka-bushcraft

Příspěvekod Black knives » stř 13. čer 2012 12:56:02

Milane, jsem rád, že si najdeš čas, a piš si, co ti je libo. Táboření, pobyt v lese, vaření, cokoliv chceš.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Milan Matějka-bushcraft

Příspěvekod matějka » stř 13. čer 2012 22:38:08

Jsem rád, že mám možnost podílet se o svoje letité zkušenosti s pobytu v přírodě a všech věcí okolo, věřím že i já se dozvím něco nového :)
Co se týká dění okolo nožů, zabývám se šitím pouzder a částečně i drobnými úpravami nožíků a snažím se spolupracovat s nožíři (taktéž na drobných úpravách dle mých připomínek nebo nápadů).Jako většina takto potrefených chlapů hledám ten nej...nej...nůž (u mne je to na pobyt v přírodě, chcete - li bushcraft) a tak se mi nahromadilo několik desítek nožů a teď už vím, že ten nejlepší nožík je ten, co zrovna mám u sebe :D
Teď se právě balím na třídenní vandr po Českém lese a od odpoledne přemýšlím, jaký nožík si vezmu a už vím, že to nebude jeden, ale několik kousků :lol:
matějka
 
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 07. čer 2012 10:02:07

Re: Milan Matějka-bushcraft

Příspěvekod Bullterier5 » stř 13. čer 2012 22:49:57

Tak tak.Člověk se nedokáže rozhoupat který a nakonec jich vezme víc.Milane,byl bych rád za postřehy na Lamův buřťák z Elmaxu-Máš jej??? Uvažuju taky....díky.B5
Bullterier5
 
Příspěvky: 286
Registrován: pon 23. dub 2012 19:21:41

Re: Milan Matějka-bushcraft

Příspěvekod matějka » sob 16. čer 2012 22:05:26

Bullterier5 píše:Tak tak.Člověk se nedokáže rozhoupat který a nakonec jich vezme víc.Milane,byl bych rád za postřehy na Lamův buřťák z Elmaxu-Máš jej??? Uvažuju taky....díky.B5
Vrátil jsem se z vandru, tak reaguji až teď ;) , nakonec mám z té Vildovo série nožík z mat. N690 a ručky z Goldfieldu.Je to velice pečlivě udělaná kudla, úžasně řezivá, jednoduchá, praktická, to, co u nožů vyhledávám. Ta z Elmaxu zakotvila u kamaráda.Ještě jí čeká pouzdro,(až mě opustí ta lenora :lol: )
http://www.youtube.com/watch?v=6lQg65TZr54
matějka
 
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 07. čer 2012 10:02:07

Re: Milan Matějka-bushcraft

Příspěvekod Bullterier5 » sob 16. čer 2012 23:20:46

Díky.Lamovy nože mi ledasčím připomínají Blackovu produkci-žádné ohromné parádičky,kudrlinky.Vše zaměřeno jen na funkci.Tím ovšem nechci říci,že portfolio jmenovaných pánů není pohledné-naopak,to už mi vtloukal mistr v učení,že v jednoduchosti je krása!!!
Bullterier5
 
Příspěvky: 286
Registrován: pon 23. dub 2012 19:21:41

Re: Milan Matějka-bushcraft

Příspěvekod matějka » ned 17. čer 2012 22:04:25

Na vandru jsem vyzkoušel novou hamaku, která má integrovanou moskytieru na zip a nový přístřešek.První noc jsem to risknul a přístřešek jsem nedal, druhou noc jsem to chtěl vyzkoušet, ale narazil jsem na pár detailů, které jsem si moc neuvědomoval, protože většinou spím v hamace bez přístřešku - je nutné najít dva stromy, asi tak 6 - 7 kroků od sebe, průměr od cca 10 cm výše a tady je právě ten problém, protože čím silnější kmeny, tím se zkrátí šňůry, na kterých hamaka visí, pokud je hamaka až těsně od stromu ke stromu,, zase je problém s přístřeškem, ten má o veliký kus větší rozpětí :x Docela pakárna, ale chce to jako ze vším - trénovat, trénovat.....
Přílohy
100_1578.JPG
100_1576.JPG
100_1550.JPG
100_1549.JPG
matějka
 
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 07. čer 2012 10:02:07

Re: Milan Matějka-bushcraft

Příspěvekod Black knives » ned 17. čer 2012 22:51:57

Milane, tobě v té hamace není chladno zespoda? Já vždy ráno klepal kosu, když jsem v ní jako mladý tremp spával.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Milan Matějka-bushcraft

Příspěvekod matějka » pon 18. čer 2012 23:41:51

Black knives píše:Milane, tobě v té hamace není chladno zespoda? Já vždy ráno klepal kosu, když jsem v ní jako mladý tremp spával.
Dávám si pod spacák profilovanou karimatku od Therm a Rest, momentálně zkouším nafukovačku Therm a Rest Neo Air, protože jedu v srpnu na Podkarpatskou Rus (ale se stanem), tak ji chci mít vyzkoušenou, mám ji cca rok a půl a pokud by mi selhala, budu někde na poloninách spát na pár milimetrech umělé hmoty :lol:
matějka
 
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 07. čer 2012 10:02:07

Re: Milan Matějka-bushcraft

Příspěvekod Black knives » úte 26. čer 2012 19:02:08

Milane, myslel jsem si, že ten tomahawk bude teda výrazně lepší. Čím to?

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wpsjYlbFM#!
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Milan Matějka-bushcraft

Příspěvekod matějka » úte 26. čer 2012 20:39:58

Black knives píše:Milane, myslel jsem si, že ten tomahawk bude teda výrazně lepší. Čím to?

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wpsjYlbFM#!
Pokud myslíš lepší v sekání, tak tam hraje roli ta váha té hlavy.Ale i moje nezkušenost s používáním tohoto nástroje.Potom jsem natočil ještě jedno video na padlé borovici a to bylo podstatně lepší.Gransfors bruks lesnická o stejné váze vykazuje lepší vlastnosti a parangy také, ale je to fajn hračka a časem se s tím naučím víc přitlačit.Pořád mě tam trošku nesedí to obrácené nasazení.Nehne se to, to ne, ale mám zatím takové zábrany.Až zjistím, že to drží, jako normální sekera, tak se do toho opřu víc :)
Přílohy
100_1614.JPG
100_1613.JPG
matějka
 
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 07. čer 2012 10:02:07

Další

Zpět na Nožíři, rytci a řemeslníci okolo nožů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron