nože typu Parang

Moderátor: Black knives

Re: nože typu Parang

Příspěvekod Black knives » stř 22. kvě 2013 7:27:59

To víš, že číst pořád ještě umím. Akorát tam nemůžu psát. ;) Jsem zvědav na recenzi uživatelů, když už Kraken dostal tu nálepku "placený profesionální tester". :lol: :lol: :lol:
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: nože typu Parang

Příspěvekod Vseta » pát 24. kvě 2013 19:44:22

Snad nebude problém,že sem postnu odkaz na knife,na vlákno,kde se točí mezi více lidmi parang standard...... Z mého pohledu zajímavá a prospěšná akce,kde se lidé přesvědčí na vlastní oči a ruce o schopnostech tohoto skvělého kudlouchu... http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... =18866&p=2 Edit: nikdo z nich není profi tester :mrgreen:
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: nože typu Parang

Příspěvekod Black knives » sob 25. kvě 2013 19:37:11

Líbí se mi, jak se dokážete navzájem dohodnout, kdo, co, komu. Dobré.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: nože typu Parang

Příspěvekod Vseta » ned 11. srp 2013 7:39:21

.....
Přílohy
DSC04396.JPG
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: nože typu Parang

Příspěvekod Kanaďan » sob 23. lis 2013 17:08:28

Tak jsem v lese dělal srovnávací test sekání a štípání, kde mimo jiné figurovaly i Tv 3 velké nože Parang, Parang mačetka a golok a musím uznat, že se s tím dělá velmi dobře a snadno. To se o dvou konkurentech značky Condor nedalo povědět. Snad s výjimkou štípání gnotků to je vercajk na ukazování, a ne na práci.
Kanaďan
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 28. čer 2012 7:27:06

Re: nože typu Parang

Příspěvekod Vseta » sob 23. lis 2013 18:12:24

Já dříve,znaje pouze podřadnější tovární sekáčky a mačetky, usoudil jsem, že malinká fiskarska je na čundrování to "best"....... Později,když jsem poznal a vlastnil Blackoj parang baby, fiskarska zůstala jen velká štípací u našich na baráku :lol: . Dnes mám sekeru znovu,ale Hultafors,1200gr,70cm,podtínací,nebo porážecí,či jak se jí říká - to už je klasickej jednoúčelovej vercajk,kterej má pro mě význam a výkon. Vše menší plně nahrazuje parang,nebo klewang :twisted:
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: nože typu Parang

Příspěvekod Kanaďan » pon 25. lis 2013 13:01:51

To nerozporuji, že parang od Blacka je mnohem univerzálnější nástroj, jen jsme v tom testování chtěl ukázat, že sekerou toho jde, je-li člověk normálně zručný, udělat m,nohem více, než o co se pokouší někteří testeři v porovnávacích testech. Doma jsem ve skříni vyhrabval knížečku napsanou v 60. letech, kde píše nějaký Francouz o tom, že malá sekyrka sloužila v Kanadě ke všem krájecím a sekacím činnnostem, včetně stahování zvěře. Já mám doma si 12 seker, některé přes 100 let staré, ale jako bushcraft bych si asi vzal tesařskou Wetterlings. kdybych sio měl vzít na bushcraft jediný nástroj, beru Blackův Parang, pokud bych měl šetřit každý gram, beru jeho mačetku, ta je prostě nedostižná. poměr cena/výkon a hmotnost je u ní neuvěřitelný.
Jinak kapku mě nepotěšilo počasí, bo mám v plánu ještě udělat nějaké sekací a řezací etsty venku,a le sního s deštěm mě kapku nutí měnit harmonohram :-(
Kanaďan
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 28. čer 2012 7:27:06

Re: nože typu Parang

Příspěvekod Edelweiss » pon 25. lis 2013 20:43:28

o víkendu jsme na střelnici měli brigádu, na celou akci mi stačili dva nástroje moje milovaná stihl a od bleka mačeta, kluci měli také mačety ale ty vývozní do Afriky co se blbě drží a prd useknou, tak já byl heppy :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Edelweiss
 
Příspěvky: 580
Registrován: čtv 20. led 2011 21:03:20
Bydliště: MORAVA

Re: nože typu Parang

Příspěvekod MarekK » úte 26. lis 2013 20:16:03

Kanaďan píše:pokud bych měl šetřit každý gram, beru jeho mačetku, ta je prostě nedostižná. poměr cena/výkon a hmotnost je u ní neuvěřitelný.


To jsem rád, že to někdo vidí stejně. Před Vánocemi jedu na víkend do Brd (1 nebo 2 noci) a přesně kvůli úspoře gramáže beru zavírák, mačetku a nějakou malou skládací pilku. Topit se bude muset :)
Uživatelský avatar
MarekK
 
Příspěvky: 320
Registrován: pát 12. dub 2013 22:50:26

Re: nože typu Parang

Příspěvekod Black knives » úte 26. lis 2013 20:44:41

Chystám se koupit nějakou skládací piklu od Silky na suché dřevo. Ty máš vybranou jakou pilku?
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

PředchozíDalší

Zpět na Black knives

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron