Black knives POKEC

Moderátor: Black knives

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » úte 02. říj 2018 19:46:41

Balík s čepelemi už putuje do Pardubic. Zaplatil jsem EMS balík, tak zítra dopoledne už tam bude.

V dílně jsem tomu moc nedal. Sepisoval jsem si, co mám skladem, jaké oceli, a výpalky. Leží mi tu desítky tisíc v materiálu, a tak je docela fajn vědět, kde co mám. Minulý týden jsem nakoupil materiál za 11000. No, a tak to je furt dokola.

Našel jsem materiál i na jeden Parang MM. Zítra začnu.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod gravedigger » stř 03. říj 2018 6:50:50

Na fotce do kalírny vidím 2 peršany BPK, tak si říkám, líná huba, holý neštěstí. Není jeden volnej?
gravedigger
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon 22. dub 2013 13:44:12

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » stř 03. říj 2018 14:40:22

gravedigger píše:Na fotce do kalírny vidím 2 peršany BPK, tak si říkám, líná huba, holý neštěstí. Není jeden volnej?



Čistě teoreticky je. Měl být pro Surga, který ho chtěl pro kamaráda do zásahovky, ale ten mu to odřekl.

Dnes mi volali z kalírny. Balík dorazil v pořádku.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod gravedigger » stř 03. říj 2018 17:18:15

Jdu prodat ledvinu :-) Jestli si ho nevezme, tak se prosím hlásím a kdyby k němu bylo kydexové pouzdro, tak mám vánoce. Jestli je kožené pouzdro, tak vezmu i to.
gravedigger
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon 22. dub 2013 13:44:12

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » stř 03. říj 2018 18:59:19

Pouzdra nechám dělat až na míru. Kydexové se k němu hodí víc. Prapor je rychlý.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » stř 03. říj 2018 19:00:25

Dnes se dařilo. Asi ty lehké drogy budu pít častěji. :D
Přílohy
003.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » stř 03. říj 2018 22:32:57

Vedu na FB dlouhou diskusi. Zde malý výňatek.

Luďku. Já už před 30 lety pracoval, jako brusič nástrojů pro kovovýrobu v NHKG. A jak to bylo běžné, do brusírny mi nosili lidi své nože k naostření. A myslivci mi sem tam přinesli nože od pana Brixiho, jako svátost. Ať to naostřím. Kdysi prostě Brixi dělal na svou dobu nadprůměrně dobré nože. Používal kvalitní nástrojovku. Proti tovární produkci té doby to bylo super. A prože holt kovář, tak nutkavá obcese pomlátit to kladivem, ta zůstala. Jenže...dnes máme internet, a místo pohádek o tajemné oceli máme možnost věci zkoumat. Já v mládí taky věřil všelijakým bludům. Ale máme super dobu, a o informace a poznání se můžeme dělit. První ze staré gardy nožířů byl J. Pajl, který prolomil tabu o tajemné kovařině s duší. Jeho kniha je super. A pak tady máme mladou generaci nožířů, co touží po poznání a netají se s výsledky. Proto kdysi vznikl i server Knife. Začátky byly úžasné. Byli jsme nadšeni, a horečně si sdělovali informace. Krásná doba. Pak přišlo období, kdy nová generace nožířů se tím chtěla živit. Což je supr, někteří jsou úžasní. Ale pár kluků začlo být kapku moc ambiciozních. A já jim celé ty roky psal, pište o kráse řemesla. Jenže ne. Začali psát o kované oceli, ktetá dostala duši, a proto je jejich výrobek lepší. Odborně se tomu říká nevhodně zvolený marketing k prodeji výrobku. A do mně se začli trefovat, že jsem debil, který nic neví. A nečekali, že mám odvahu se postavit celé kovářské komunitě. Tak vznikl spor kovavá verzus strojně obrobená čepel. Docela hodně se v ní angažoval Želva. A test provedl docent Pavel Švanda, zvaný Slon. Potvrdil ve všem má tvrzení. A místo štvanice, kterou na mně pořádali, se zhostilo ticho. Já čekal chlapskou omluvu. Místo toho jsem se dočkal vyhazovu z Knife, abych neškodil kovářům v prodeji. Mám to Milanovi Pokornému za zlé. Byl v situaci, kdy kováři hystericky hrozili odchodem, když já zůstanu. Je to již sedm let. Doposud se mi nikdo nemluvil. Ale mluvčí toho sporu, Želva to alespoñ vyřešil tak, že se ke mně začal chovat celkem přátelsky. Dobře, beru to. Zbytek dělá dál jako že se nic nestalo.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod gravedigger » čtv 04. říj 2018 7:05:17

Když víš něco o materiálech a o tepelném zpracování, tak ti je jasný, že z bláta pořádnou ocel nevykoveš, i kdybys to 100 x zahřál a týden do toho bušil kladivem. Prostě jak to nemá požadované chemické složení, nic ti z toho nevyleze, neztvrdne to, neudrží to ostří.
gravedigger
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon 22. dub 2013 13:44:12

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » čtv 04. říj 2018 12:09:38

Pokud jsi na FB, najdi celou tu diskusi. je obrovská. Nemám chuť to sem celé přetáhnout. Je na tady tomto místě:

https://www.facebook.com/groups/noze.nu ... &ref=notif

Ten člověk, Jikan Kodo, je můj přítel. diskusi vedu hlavně, jako diskusi s ním. Postupně se přidávají kolegové nožíři, a pár prudičů.

Jikan Kodo, civilním jménem Josef Mádl je živá legenda. Opravdový osobní strážce, jak z filmu, kde hrál Costner.
Je mu 58 let, a má v Praze vlastní klášter Avaloka. Byl vysvěcen zen-budhistickým mnichem. Je to jedním slovem zabiják, válečník.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... icky-mnich


https://zpravy.idnes.cz/lide-ceska-samu ... e-ceska_jj
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » pát 05. říj 2018 15:25:26

Tohle stojí za přečtení. Publikace je čtyři roky stará.

https://core.ac.uk/download/pdf/30294178.pdf
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

PředchozíDalší

Zpět na Black knives

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron