Black knives POKEC

Moderátor: Black knives

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » stř 04. dub 2018 19:27:04

Tak, kuchyňák je hotový. Je lehoučký, ale malý tak úplně není.
Přílohy
002.JPG
011.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » sob 07. dub 2018 8:28:55

Dnes budu mít hotovy mačety pro Českou miss. Je to natěsno, za tři týdny už ta akce bude. S fotkama krásných holek se pak rád pochlubím.
Hned poté se dám do Woodlore. Pokud bude vše ok, v pondělí bude hotový. Pak to odvezu Radkovi na ušití pouzdra. Jak to má s časem zjistím, on toho má taky futr moc.
Od úterý se trápím s bolavými zády. V práci stojím u soustruhu, pak musím se psy, a pak bych rád ležel, ale holt musím do dílny k nožům, kde alespoň sedím. Stále si někdo myslí, že v takových podmínkách je to radostný koníček?
Mnohdy je to jen řehole. Spíše, sem tam ještě zažiju ten dobrý pocit, že se řemeslo podařilo.
Navíc, začlo jaro, a píší mi lidi, že chtějí kosičky. A nelibě nesou, že nemám "skladem". Jako bych byl nějaká továrna.
Sobě jsem si ale udělal hrábky na čištění pěšinek. A použil jsem obyčejné hrábě ze železářství, na kovadlině sklepal do šikminy ty zuby, a osadil rukojetí z kosiček. A mám další hrabadlo na pěšinky. To koníček je, a baví mně to.
Přílohy
hrábky na trail.jpg.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod midlan » sob 07. dub 2018 8:52:23

Ahoj Romane,
pokud ten woodlorek je pro mě, tak já jsem to měl bez pouzdra, takže ti ušetřím cestu i čas ;)

Milan
midlan
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 03. říj 2016 13:10:29

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » sob 07. dub 2018 15:54:38

Je pro pro tebe. Je jediný za minulý rok. Víc jsem jich nedělal. A užírám se, že měl být hotový v lednu. Si piš, že mně to vnitřně hodně štve, když nedodržím termíny. Takže, až uvidíš třeba v úterý fotku hotového nože, posílám.
Dnes jsem čistil stezku od větví spadlého velkého buku. a koruna stromu přímo spadla do stezky. Tak jsem tak usilovně sekal mačetou, až jsem se trochu řízl. Ale pracovat s tím asi půjde.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod midlan » sob 07. dub 2018 16:32:23

Hele, opravdu se tím netrap! + - měsíc, dva a co? Vím, že od tebe budu mít nůž prvotřídní kvality, takže si na něj rád počkám a nebudu vyšilovat kvůli pár dnům zpoždění ne?
midlan
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 03. říj 2016 13:10:29

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » ned 08. dub 2018 12:45:15

Mačety Forestr pro firmu Outdoorsurvival. Vývojem jsou příbuzné s mačetou, kterou fasovali britští vojáci za II. světové při válce v Indočíně. Dělám více druhů mačet. Tento typ však můžete získat jen tak, že si ji zasloužíte, kde projdete dvěma kurzy přežití, které firma pořádá. Až pak si ji smíte koupit. Každá mačeta je číslovaná.
Přílohy
001.JPG
003.JPG
007.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod midlan » ned 08. dub 2018 13:05:52

Tak to je výzva :D
A jako obvykle krásná práce!
midlan
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 03. říj 2016 13:10:29

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » ned 08. dub 2018 13:10:59

Na Woodlore budu dělat. Nachystal jsem si to, a začínám leštit čepel. najednou vidím drobný ťukanec. No super, pár hodin navíc, abych ho odstranil. Mohl jsem to udělat já, když jsem lisem tlačil značku před kalením, mohli mi to ťuknout v kalírně. To už nezjistím. Mám o zábavu na dnešní odpoledne postaráno. Pomalu, pod vodou, brusnými kameny, až to zmizne. Už jsem si nachystal můj Woodlore, abych vychytal rozměry, no postupně vpřed. Kupředu levá.
Přílohy
010.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » úte 10. dub 2018 20:42:37

Člověk míní, život mění. Včera jsem byl v servisu přezout pneu. Dnes dopustit klimatizaci. Ale povrch čepele už mám, maličká tečka tam je. Schválně, kdo ji uvidí. Alespoň to bude unikát. Břízu jsem rozřezal, slícoval na destičky, podlepil fíbrem. Zítra dokončím nahotovo scandi brus. Pak to slepím dohromady.
Přílohy
001.JPG
004.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » stř 11. dub 2018 20:10:54

dnešní nožířovo pozdní odpoledne. tři hodiny šmidlání ostří na kameni.
Přílohy
005.JPG
015.JPG
020.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

PředchozíDalší

Zpět na Black knives

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron