Kurs kosení/sečení trávy a náletů.

Moderátor: Black knives

Kurs kosení/sečení trávy a náletů.

Příspěvekod Black knives » stř 14. srp 2013 12:26:11

Zakládám po dohodě s Kanaďanem toto vlákno. Je lepší psát sem.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Kurs kosení/sečení trávy a náletů.

Příspěvekod Black knives » stř 14. srp 2013 12:26:45

Re: Black knives POKEC

Příspěvek od Black knives » úte 13. srp 2013 18:27:28
Po domluvě s Kanaďanem uvažujeme o kurzech kosení/sečení trávy. Ukázali bychom vám typy kos, kosisišť, vysvětlili rozdíly. Naučili by jste se kosit, a naklepat kosu. Pak by jste kosili s mýma velkýma i malýma kosama na binec. Bylo by to na jeden den, od brzkého rána, do večera. Takže třeba přijet večer před tím, udělat oheň, něco ugrilovat, pokec, postavit stany, nebo taky ne, ubytování je všude, kdo raději postel. Takže, od rána, a ranní rosy až po večerní ukončení by to byl velmi nabitý program. Zvažujeme na jeden den nejméně tři, nejvíce deset lidí, aby byla možnost se všem věnovat osobně. Mám docela dost zkušeností s vedením několika klubů, takže vím, jak mluvit. Umím lidi učit.
Tyto kurzy se dějí i v čr, a naprosto běžně se dějí ve všech okolních západních zemích, včetně USA. Měli by jste někdo zájem? Cena bude mírná, obsluha vzorná.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Kurs kosení/sečení trávy a náletů.

Příspěvekod Black knives » stř 14. srp 2013 12:27:35

Příspěvek od Black knives » stř 14. srp 2013 12:20:36
To kosení, je to asi tak, že už moc času není. Ještě měsíc se dá kosit, a pak už je podzim. Kanaďan finišuje na jeho super hyper moderním baráku s hliněnýma omítkama a travnatou střechou, co bude prý tak nízkoenergetický, že mu čez ještě bude doplácet. ;)
Ale jeden den si snad dokáže urvat, aby ho manželka neproklela. A ze stejného důvodu bude kurz placený. Já i Kanaďan holt musíme donést po akci nějakou tu korunu, jako že jsme byli v práci, a drahým polovičkám snesli peníze až k zadku, a v patřičném předklonu....Uvažuju o částce 300kč na osobu. Informace, o které by byl zájem, napište sem. Já vím ledacos, a Kanaďan je zase vidlák praktik, ač s vysokou školou, hnoje se nebojí. ;)
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Kurs kosení/sečení trávy a náletů.

Příspěvekod Black knives » stř 14. srp 2013 12:29:01

Zatím tedy jsou dva nadšení kosci, co by chtěli potrápit svá těla, a naučit se něco z téměř zapomenutých dovedností našich dědů, s několikatisíciletou tradicí vyžínání.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Kurs kosení/sečení trávy a náletů.

Příspěvekod Black knives » stř 14. srp 2013 12:36:22

Tady vědecky, proč se kosa kove na ostří

5.2. Deformační zpevnění.

Významnou překážkou v pohybu dislokací jsou dislokace v jiných skluzových rovinách, tzv. „dislokace lesa“. Proto během plastické deformace pozorujeme kladnou hodnotu směrnice křivky s = f(e), tzv. koeficient zpevnění – viz například Obr.(6.5.- 6.9). Deformační zpevnění je v praxi užíváno již odedávna. Například kováním ostří kosy dosáhneme nejen jeho ztenčení (což bychom mohli provést snadněji broušením), ale zejména zpevnění ostří (které bude ale křehčí). Přitom zbytek kosy nebude křehký (což by bylo nevhodné, neboť by se lámala). Deformačního zpevnění používali kováři a platnéři dávnověku i novověku a je využíván i v současnosti (tzv. tváření za studena – Obr.5.7 ) s tím rozdílem, že kovové součástky nejsou kovány ručně, ale pomocí bucharů a lisů.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Kurs kosení/sečení trávy a náletů.

Příspěvekod Black knives » stř 14. srp 2013 12:44:59

Takže, oba dva nás už znáte. ;)
Přílohy
Snímek 4541.jpg
Snímek 10528.jpg
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Kurs kosení/sečení trávy a náletů.

Příspěvekod Black knives » stř 14. srp 2013 12:51:59

A na klepání kosy je potřeba jen natrénovat inteligentní ksicht. :D
Přílohy
Snímek 6245.jpg
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Kurs kosení/sečení trávy a náletů.

Příspěvekod Black knives » stř 14. srp 2013 12:57:01

V jednání mám také výrobu kosišť, které by nám mohl vyrábět stolař dle požadavků. A to proto, že s tím, co je v nabídce v železářství, já tedy spokojen nejsem.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Kurs kosení/sečení trávy a náletů.

Příspěvekod Ivod666 » stř 14. srp 2013 15:24:24

Já bych do toho šel. Zaujal jsi mě taky informací, že Kanaďan staví spešl dům. Tyto i podobné věci mne začínají zajímat, tak bych se toho rád dozvěděl více. :)
Ivod666
 
Příspěvky: 155
Registrován: čtv 09. srp 2012 20:58:41

Re: Kurs kosení/sečení trávy a náletů.

Příspěvekod RadekC » stř 14. srp 2013 17:25:56

Ahoj, já bych bral spíše něco jako kurz od Krakena "jak se s tím nesrat" :D nikdy jsem moc nekosil takže to asi nebudu ani umět, ale podívat bych se přijel, takže mě si můžeš napsat taky, doufám, že budou k osahání i nějaké nože :)
Slabá mysl, slabá pěst.
Silná mysl, netřeba pěstí.
RadekC
 
Příspěvky: 115
Registrován: pon 17. čer 2013 10:46:44
Bydliště: Brno, Moravia

Další

Zpět na Black knives

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron