Pásová pila

Moderátor: Black knives

Re: Pásová pila

Příspěvekod Black knives » úte 06. lis 2012 10:40:37

Dostal jsem typ na tuhle pilu v akci, kdy sice čína, ale hlídaná němci.

http://www.uni-max.cz/pasova-pila-bs-128hva-na-kov/d/
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Pásová pila

Příspěvekod Black knives » úte 06. lis 2012 10:44:14

Rozhodně však nafotím dnes, co vše mně štve na té mojí pile, aby jste se z toho poučili, a hledali dál. Zlatý Pilous, s tím jsem problémy neměl žádné.

Jedno řešení by bylo. Koupit Pilous, ten se nekazí, a hned funguje, a upravit ho na to vertikální řezání. Jen, tomu jsem se chtěl vyhnout. Nenávidím "DoDo"(dodělej doma). Běží mi tím čas, kdy jsem měl vyrábět, a ne se srát s mašinou.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Pásová pila

Příspěvekod Georg.H » úte 06. lis 2012 16:11:07

Uživatelský avatar
Georg.H
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 07. čer 2011 23:17:48

Re: Pásová pila

Příspěvekod Black knives » úte 06. lis 2012 21:13:48

Pásová pila mi dnes nařezala velkou hromadu příložek na kudly. Pracoval jsem na ní celé odpoledne, a ani jednou mi nespadl pás. Takže, dnes jsem byl velmi spokojen. Zítra budu řezat textit, tak pokud to bude v pohodě, tak pásová pila slouží, a tu ocel budu ještě řešit.
Přílohy
IMG_2825.jpg
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Pásová pila

Příspěvekod Black knives » stř 07. lis 2012 15:22:33

Dneska textit, až do výšky 80mm, a pila to dá. Nařezal jsem hromadu příložek, a je to velké zrychlení, oproti ruční práci. Takže, i když ta pila je čínský šrot, vydělá si svou prací na lepší stroj. Pokud mi ta mašina denně vydělá 500kč, tak za dva týdny je zaplacená, a pak už vydělává.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Pásová pila

Příspěvekod dipper » čtv 08. lis 2012 20:33:31

Ahoj Roman, dám tu fotky pílky na kosti,ktorá je skoro zadarmo k dispozícií. Porozmýšľaj,či by sa Ti nehodila aspoň na drevo.

p.s. Teraz som zistil,že dám tu p.r.d. :cry: Skúsim ich hodiť na facebuk...Pozri si ich...
dipper
 
Příspěvky: 103
Registrován: ned 06. kvě 2012 22:11:21

Re: Pásová pila

Příspěvekod hogan » sob 10. lis 2012 1:03:00

Tady jedna malá na prodej. Je to sice "dodělej doma", ale je to za 1000kč a chybí jen motor.
http://drevoobrabeci-stroje.sbazar.cz/p ... 19828.html
Uživatelský avatar
hogan
 
Příspěvky: 68
Registrován: pát 22. čer 2012 18:48:38

Re: Pásová pila

Příspěvekod Black knives » sob 10. lis 2012 9:14:15

Strojař vyhozený z fabriky, je prd strojař. Už si nic nedodělám, nemám na čem. :( Vědět tohle před rokem, tak tu pilu asi zvažuju, ale stejně je moc velká. Mám extrémně málo místa. Je to asi tak, jak moc si přeju soustruh, ale prostě ho nemám kde dát. S velkými obtížemi bych se vešel s hračkou na stůl, NM80. Já už pomalu nemám jak projít mezi věcma, jak to mám natěsno.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Pásová pila

Příspěvekod Cofran » pon 12. lis 2012 22:52:50

Zdar chlapi,
u těch vertikálních pásových pil na dřevo, je hlavní problém v příliš vysoké rychlosti. Nejsou dělané na kov. Pokud by byla s regulací rychlosti, asi by problém s řezáním kovů nebyl. Doufám, že neopakuju něco, co tu už zaznělo. Mám pásovku od promy na dřevo http://www.promacz.cz/stroje-naradi/Obr ... a-na-drevo a i když to neni nic moc, jsem s ní spokojen. Veme i měkké kovy, ale na ocel je to příliš rychlé.
Také teď řešim pilu na kov, něco menšího. Neni prostor. Zatim mám vyhlédlou tuto http://shop.boukal.cz/stroje-kovoobrabe ... v-ppk-115/. Na to mé řezání to snad bude stačit. Pokud bych si připlatil, tak se mi zamlouvá tahle: http://shop.boukal.cz/stroje-kovoobrabe ... ebs-128-c/
Cofran
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 12. lis 2012 22:36:38

Re: Pásová pila

Příspěvekod Black knives » úte 13. lis 2012 8:33:51

To, co sis vybral, tu mám já. Počítej s tím, že je to DoDo(dodělej doma). Ten podstavec, ty nohy jsou z tenkého plechu, a ta dolní kolečka to neudrží. Sere mně to. Potřebuju pilu převážet. Kov to řeže, ale velmi pomalu. Musíš mít ale kvalitní bimetalový pás. Podstavec na vertikální řezání je z plechovkového plechu, ohýbá se, jen co se na něj zamračíš. Proto jsem si to vyráběl. Dál, nemá to rovinu, musíš to rozebrat, a sundat tu rolnu, a na pásovce trefovat rovinu. Mně to vyšlo, a už mi to řeže rovně. Navíc, při řezání kovu mi padá pás. Textit, dřevo to řeže v pohodě. Otázka je, jak dlouho to řezat bude, co se týče životnosti.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

PředchozíDalší

Zpět na Black knives

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron