Black knives POKEC

Moderátor: Black knives

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » úte 06. bře 2018 20:33:02

Konečně povolily mrazy, a v dílně je celkem dobře. Co dobře není, ty čepele BSK2 dělám už strašně dlouho. S výbrusy jsem se vyloženě trápil. Kvůli mé ješitnosti, kdy jsem chtěl mít oblouček na konci výbrusu, mně to stojí čtyřnásobek času, než kdybych to dělal na přípravku. Ale už toho začínám mít plné zuby. Budu to dělat v tom přípravku, a oblouček prostě nebude. Stárnu, oči mám v háji, a ruce taky. Co se dá dělat. Budu to dělat tak, aby to šlo vůbec vyrobit.
Ty BSK výbrusy prostě budou méně hezké, ale funkční budou. Jeden už mám dnes tímto způsobem hotový. Ukážu fotku.
Ostatní typy nožů zatím zvládám.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » stř 07. bře 2018 20:39:27

Tohle je ukončení výbrusu na přípravku. Velmi rychlá záležitost, v řádech minut. Jistě, výbrus mám už skoro nahotovo, ale není dokončena ta hrana konce výbrusu.
Přílohy
005.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » stř 07. bře 2018 20:41:19

A tohle je výbrus, který jsem chtěl, ale trvá to v řádech hodin, a ne vždy se povede. Myslím, že je čas, přestat hrát na svou ješitnost, a dělat to na přípravku.
Přílohy
004.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » sob 10. bře 2018 13:51:02

Výbrusy na BSK2 z Elmaxu mám hotové. Ještě nikdy jsem se u toho tak moc netrápil. Tohle byla řehole až do morku kostí.
Přílohy
001.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » pon 12. bře 2018 14:34:28

Plán je tento týden takový. Musím meteleskublesku vyrobit čepel na Woodlore pro M. Včeláka. Mám tu dvě čepele hotové, ale z jiných ocelí, než chce on. Takže to vyrobím, a společně s těmi prokletými BSK2 to pošlu do kalirny. Pak začnu dělat na dokončení mačet pro Českou Miss. Tam mám termín, který prostě musím dodržet. Až pak otevřu debilníček, a začnu bádat, co vše jsem zase nestihl včas.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Edelweiss » pon 12. bře 2018 19:07:11

sem ti říkal vyhoď ten sešit, je úplně naprd :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Edelweiss
 
Příspěvky: 580
Registrován: čtv 20. led 2011 21:03:20
Bydliště: MORAVA

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » pon 12. bře 2018 20:09:05

Zkus rozjet takovou výrobu na koleni, jako já. Není to prdel, furt něco skřípe. Ale výsledky mám. Kterýkoliv rok, když se probírám tím sešitem, tak v průměru, celoročně, udělám velkou hromadu práce. To neokecáš.
Plus to, co v sešitu nemám, a to je broušení kuch. nožů. Minulý měsíc jsem naostřil 30 velkých profi kuchařských nožů, což je výdělek 3000kč. Pak jsem nabrousil pedikérce hromadu kleští na nehty, to je ruční pakárna diamantovým pilníkem. Tam jsem jí řekl, že peníze nechci, ale piju whisky. Včera mi přinesla něco, co jsem nikdy neviděl, vyfotím to. Dnes jsem brousil jednomu Makedonci, co má krámek, kde peče pizzu, ten nůž, co s ním tu pizzu krájí. Takové to kolečko s rukojetí. Tomu jsem taky řekl, že peníze nechci.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Edelweiss » pon 12. bře 2018 22:14:17

To chce stroje :mrgreen:
Přílohy
P1030480.JPG
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Edelweiss
 
Příspěvky: 580
Registrován: čtv 20. led 2011 21:03:20
Bydliště: MORAVA

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod gravedigger » úte 13. bře 2018 8:20:39

Malej žralok u nás mu říkáme kačena. Na hrubý broušení stále dobrý, brousící segmenty nejsou drahé.
gravedigger
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon 22. dub 2013 13:44:12

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » úte 13. bře 2018 17:38:11

Tuhle brusku na segmenty jsme měli v strojírně na Mittalu. Měli jsme i její větší ségru. Dobrá mašina.
Na výbrusy jsou jiné stroje, a ty nikdy mít nebudu. U malých nožů, typ bushcraft, woodlore, a podobně, to je pohoda.
Sekáče a mačety, ty jsou z pérovky, a taky pohoda. Trochu pruda začíná být u výbrusu z N690 na Bolo. Ale taky už jsem to zjednodušil. No, a ty BSK2 z Elmaxu, to je prostě pakárna. A proto přecházím na výbrus na přípravku. To je to vlevo. To vpravo mám na duté výbrusy. Ta podložka je proto tak nízko, že čepel držím v prstech obou ruk, a šoupu malíkovou hranou po podložce.
Přílohy
002.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

PředchozíDalší

Zpět na Black knives

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron