výroba nožů-rady a fígle

Moderátor: Black knives

Re: výroba nožů-rady a fígle

Příspěvekod Black knives » ned 10. úno 2013 20:00:52

Díky Knife, a mojí paličatosti se stalo, že jsem docela známý. Mám tam jmenovitě dost hodně přátel, a lidí, co mají ode mně nůž. Ale nic s tím nenadělám, je to soukromý servr, a majiteli zjevně vyhovuje styl, jaký tam je. Pokoušel jsem se o nějaké změny, ale byl jsem pranýřován, poté upálen. Takže zde je to tak, jak chci já. Ale forum musí být o lidech. Když budu psát jen já, bude to vývěsní tabule, a ne forum.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: výroba nožů-rady a fígle

Příspěvekod Richie » ned 10. úno 2013 22:02:54

Tak jelikož jsem mezitím ve fázi, kdy se mi vrátili nožejky z kalírny, tak odpovím pro ostatní na část svých otázek :-)

- Kalírna Meduna, komunikace perfektní, v pondělí jsem jim poslal dva nožejky poštou, v pátek jsem je měl zpátky, ceny lidové (200,- za čepelku + zpáteční poštovné). My se dohodli tak, že jsem do obálky s dvěma čepelkama dal 500,- a oni zbytek použili na poštu zpět. Napsal jsem typ materiálu (RWL-34) a požadovanou tvrdost (60HRC).

Čepele jsem posílal vyleštěný a vrátily se mi ve stejným stavu jak jsem je posílal (povrch), jen s takovým bronzovým nádechem, který zmizel po krátkým přeleštění.

Takhle čepele vypadaly když se mi vrátily:
http://malecq.rajce.idnes.cz/public#20130209_112326.jpg

Teď experimentuju s leptáním dle návodu na knife.cz pomocí fotocitlivého spreje na tištěné spoje... tak pak kdyžtak napíšu svoje zkušenosti v porovnáním s návodem.
Richie
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 08. led 2013 23:10:40

Re: výroba nožů-rady a fígle

Příspěvekod Drn » stř 13. úno 2013 14:14:16

Krásná práce ;)
Justice will be made by God
Drn
 
Příspěvky: 239
Registrován: pát 17. srp 2012 22:51:41
Bydliště: Plzeň

Re: výroba nožů-rady a fígle

Příspěvekod Stopar » stř 13. úno 2013 18:25:28

Páni, skúšali ste už niekto vyrobiť príložky z pertinaxu. Je to vhodný materiál?
Stopar
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 16. led 2013 10:22:38

Re: výroba nožů-rady a fígle

Příspěvekod Black knives » stř 13. úno 2013 20:11:53

Pertinax je lisovaný papír. Mně se to nelíbí, nemá to žádnou strukturu, je to jen hnědé.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: výroba nožů-rady a fígle

Příspěvekod Vseta » stř 13. úno 2013 23:29:08

Jak píše Black....naví to má tendence "se loupat" obzvlášť kolem děr na čepy.... S tímto jevem se dost potýkal právě u pertinaxu FranaD,než přešel na textit a mikartu.....
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: výroba nožů-rady a fígle

Příspěvekod Stopar » čtv 14. úno 2013 8:04:56

Vďaka za info. Mám doma tabuľu pertinaxu hr. 12 mm ešte z predrevolučných čias. Chcel som z toho vyrobiť príložky na 2 vrhacie Cold Steel TFT. Ale ak sa to má "loupat" tak si radšej zoženiem textit.
Stopar
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 16. led 2013 10:22:38

Re: výroba nožů-rady a fígle

Příspěvekod Black knives » čtv 14. úno 2013 8:21:13

Textit je prostě československá micarta. ;) Já s textitem dělám už od učiliště, a to je cca 30 let. Když jsem na Knife začal dělat příložky z textitu, dost lidí se tomu pošklebovalo. A po cca 8 letech, co to tam u mně bylo vidět, tak z textitu dělá kde kdo. Dokonce i Dohnalovi z toho měli vyrobeny rukojeti na kukri. Textit snese přímou ránu do plochy kladivem. Je tvrdý, pružný, a rozměrově stálý. V létě ani v zimě se nekroutí, na rozdíl od přírodních materiálů. Akorát při práci s ním velmi důrazně doporučuju kvalitní obličejovou masku 3M. Slabší kusy z toho smradu při broušení a obrábění omdlévají. Hotový textit přetřeš olejem, a přestane smrdět. Jde velmi dobře obrábět i pilníkem, bez potíží se vrtá. V průmyslu se z něj stále vyrábějí mnohé součásti strojů, včetně kluzných pouzder. Vždy jsem tvrdil, že je to můj nejoblíbenější materiál. A poté, co používám textit řezaný napříč, tak si myslím, že je i hezký.
No, a když se podíváš na mé portofilio výrobků, většina má textit na rukojeti. BSK serie, Bolo serie, bojové nože, Badik.
Micarta nebo G10 jsou j sehnání až poslední dobou. Já s textitem experimentuju již zmíněných 30 let, co jsem byl ve fabrice. Vyrobil jsem mimo nožů i pracovně z toho matroše velkou řádku výrobků. Ale čistit pak třeba soustruh nebo frézku od jemného žlutého prachu je mazec. A ten prach sedá naprosto všude, a v dotyčné místnosti je velmi dlouho cítit. Ale jak je vidět na mých nožích, stojí mi to za to.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: výroba nožů-rady a fígle

Příspěvekod Stopar » čtv 14. úno 2013 10:22:53

Textit poznám dobre. Mám ho na niektorých továrenských nožoch. A na pracovné nástroje mi veľmi vyhovuje,
Keď ho režeš naprieč, aké hrubé dosky používaš (kupuješ)?
A tým olejom ho pretrieš ešte Ty po výrobe noža, alebo si mám rúčky natrieť doma? A akým olejom?
Na drevené rúčky používam ľanový olej (česky je to asi lnený olej).
Stopar
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 16. led 2013 10:22:38

Re: výroba nožů-rady a fígle

Příspěvekod Black knives » čtv 14. úno 2013 10:26:22

Je to jedno, jaký olej to bude. Já sice používám silikonový, ale spíš jen ze zvyku. Textit kupuju, nebo dostanu. ;)
Zrovna mi jeden kus přišel od Drna. Pak to na pásové pile porcuju, a na nožířské pásové brusce chystám polotovary na budoucí kudly. Je s tím celkem práce.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

PředchozíDalší

Zpět na Black knives

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron