Black knives POKEC

Moderátor: Black knives

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » stř 21. bře 2018 18:52:32

v seznamu nemám nože, co mám jako dárky.
úplatek pro stolaře, aby mi odkládal jasanové nádory na rukojeti..
úplatek do práce, kde potřebuju zas něco na nože...
kuchařský nůž pro syna
řezbářský nůž pro jednu mladou řezbářku.

Pak to jsou ty tři nože Persian 2, co mám vyrobit. ještě jsem na to nesáhl.

pak si vzpomínám, že mám vyrobit Parang MM, bushcraft MM, Bolo Max -N690,

a do toho prudí ED, že nemá kerambit. a já si tu zoufám, že mně jebne. :? :?
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Drn » stř 21. bře 2018 19:48:53

Ahoj Romane.
To by nebylo dobré, kdyby Tě j....
To bych se rád připomněl, do výstavy Příbram 2018 i já jeden Busraft. Říkal jsem to na výstavě, že ještě ten a máš odemne klid. Budu mít už všechny, které jsem chtěl. :?
Justice will be made by God
Drn
 
Příspěvky: 239
Registrován: pát 17. srp 2012 22:51:41
Bydliště: Plzeň

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » stř 21. bře 2018 20:43:04

Jasně, jen si nevybavuju, který jsi chtěl. Můj model, MM, nebo Woodlore?
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » čtv 22. bře 2018 16:18:42

Mám takovou úvahu. Je konec března. Letošní zimu jsem škrtnul, nestála mně ani korunu. Lyžování je drahé, tak jsem nebyl nikde. A nyní v číslech. Listopad až březen, to je pět měsíců. Měsíčně teoreticky udělám tři nože. Což by mi při odpracovaných 50 hodinách měsíčně mělo vydělat cca 7000kč. Krát pět, to je 35000kč. Za celou zimu jsem utratil 3000kč za zimní bundu, kterou jsem si koupil za peníze z nožů, abych odlehčil rodinnému rozpočtu. Tak to by mně zajímalo, kde je těch 32000kč, když na účtu mám furt kulové, nebo mínus. Jistě by jste chtěli podnikat, a doma rodině říct, že peníze někde jsou, ale na účtu ne. Pak nemám být rozmrzelý.
Ještě že mně hlavní činnost v továrně u soustruhu uživí docela dobře. Na obyčejného dělníka mám nadprůměrný plat, kde mám čistého 26000kč měsíčně. Takže, na jídlo a účty máme. Manželka taky pracuje, a nosí domů přes 20000kč.
Takže máme i na splátky drahého auta. To mondeo mně děsí ze spaní, že by se mohlo na něm něco pokazit. Když jsem viděl ceny, zelenal mi ksicht.
No, takže pracuju dál, a budu doufat, že jednou snad nějakou korunu ze své práce uvidím.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod gravedigger » pát 23. bře 2018 8:25:40

Máš velkou rozpracovanost, až to prodáš, budeš v balíku :-)

Tak to prostě je, pokud budeš dělat, tak jak to děláš(nenapadá mne teda, jak to dělat jinak a asi to ani nejde), tak budeš mít vždycky v materiálu a spotřebáku(brusivo, vrtáky....) několik desítek tisíc.

Ale pořád můžeš vzít ženu do dílny, ukázat jí co tam máš rozdělané a říct - až tohle mamko dodělám, zaplatím z toho dovolenou :-)
gravedigger
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon 22. dub 2013 13:44:12

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Drn » pát 23. bře 2018 21:23:41

Black knives píše:Jasně, jen si nevybavuju, který jsi chtěl. Můj model, MM, nebo Woodlore?


No jasně, že ten Tvůj - Busraft nůž Woodlore :P
Justice will be made by God
Drn
 
Příspěvky: 239
Registrován: pát 17. srp 2012 22:51:41
Bydliště: Plzeň

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » sob 24. bře 2018 9:28:41

Drn-Woodlore. Matriál zvolím RWL34, jako jsem dělal tu čepel, co je zrovna v kalírně. Tl. bude 3,4mm, je to ideální.
Jak budu dělat ty čepele Persian II, tak to přidám ke kalení. Do Příbrami nůž přivezu. Je to jediná výstava, kam letos pojedu.

Příští víkend na Velikonoce jedu na Rychlebské stezky. Musím si vyčistit hlavu. Nelze žít jen z práce do práce.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » pon 26. bře 2018 19:48:53

Dnes mi přišly čepele z kalíren. Vše dopadlo skvěle. Obzvláště u té vakuové kalírny, tam čekám vždy se sevřeným zadkem, jestli čepel není někam uhlá. Kalení vůbec není jednoduchá záležitost, jak si laici myslí. Ale prostě, vakuová kalírna Meduna v Pardubicím opět super práce.

Dělám na mačetách. Už finišuju, ladím tvar rukojetí. jak je pošlu, hned bude na ůčtu 12500. A musím, došly mi prachy.

Musím konečně dokončovat nože, a budu mít zas nějakou tu korunu. K dnešku jsem docela dost v mínusu.
Přílohy
196.JPG
197.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » pon 02. dub 2018 12:23:23

V pátek jsem byl v Lipová-Lázně. Byl jsem v kempu bobrovník, kde bude knife slezina. Daniela mi uvařila kaře, a trochu jsme poklábosili. Pak jsem se zastavil u Westyho, konečně vyrobil zase po hodně dlouhé době pár nožů.
Sobota brigáda na Rychlebských stezkách. Spoustu fotek mám na FB.
Neděle, ráno kosa 4st.C. Ale nakonec to byl fajn den na kole. Cestou mi přestalo svítit světlo, tak zítra jedu do servisu. Servis mám exkluzivní, můj automechanik se mnou jezdí na to kolo.
Přílohy
Otvíračka Rychlebky 2018 200.JPG
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Black knives POKEC

Příspěvekod Black knives » úte 03. dub 2018 21:32:20

V dílně mi schne taková rychlovka, kuchyňák, co potřebuju na úplatek. Do konce týdne dokončím ty mačety, a pak se pustím do dokončení Woodlore.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

PředchozíDalší

Zpět na Black knives

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron