Sekery Gränsfors Bruks

Moderátor: Black knives

Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Edelweiss » ned 23. led 2011 0:57:19

Sekery Gränsfors Bruks
Tak tady jsem se patrně zamiloval co říkáte na tyto nástroje?
http://www.drevorezba.cz/kategorie.aspx ... gorie=4438
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Edelweiss
 
Příspěvky: 580
Registrován: čtv 20. led 2011 21:03:20
Bydliště: MORAVA

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Pavlos » čtv 27. led 2011 23:16:15

Hm, tak to vypadá fakt skvěle. Jen ta cena je docela mazec. No, za kvalitu se platí. Já mám zatím zkušenost jen se značkou Fiskars. Myslím, že jsou taky celkem dobré.
Pavlos
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26. led 2011 23:17:59

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Edelweiss » pát 28. led 2011 1:09:44

Jo fiskars je v masové výrobě jistě vhodný pro dav, no já chcu něco co mně potěší už na omak :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Edelweiss
 
Příspěvky: 580
Registrován: čtv 20. led 2011 21:03:20
Bydliště: MORAVA

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Pavlos » pát 28. led 2011 16:08:53

Souhlas. Je jasné, že přírodní matroš v ruce je trochu jiný level, než plast či nějaká kompozice. O kvalitě oceli asi ani nemluvě. Spousta věcí je však o ceně. Každopádně pěkný typ. Třeba si taky za pár let udělám radost ;)
Pavlos
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26. led 2011 23:17:59

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Black knives » stř 23. úno 2011 20:21:35

Fiskars jsou hlavně jen odlitky. Je to hodně dobře udělaný marketing. Jakost spíše jen průměrná. Plast navíc v zimě hodně klouže. Navíc, dá se zničit taky. Další nevýhodou Fiskars je třeba to, že je zakázáno používat druhou stranu, jako tlouk. Ty švédské sekery jsou jiná třída. A nemusí to být zrovna ta nejdražší značka. Je jich více firem, které to dělají kvalitně.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste...amen.
Black knives
Administrátor
 
Příspěvky: 8098
Registrován: sob 22. led 2011 19:30:19

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Shiva » čtv 24. úno 2011 16:53:32

Dovolim si nesouhlasit. Fiskars jsou jedny z nejlepsich vyrobku v teto cenove kategorii. Pouzivam je leta nikdy se mi nestalo, ze by mi nejakym zpousobem zklamaly. Mam celkem 3 a pouzivam je ve vsech rocnich obdobich a tezkem terenu.
Ano, mimo jednoho modelu (ten nejvetsi) se sekery nesmi pouzivat (teda, pak neplati zaruka) jako kliny. Ale neznam sekeru kterou to neposkozuje. Bez ohledu na to jakou technologii je vyrobena. K tomu aby se sekyra dala takto pouzivat (a nejen sekyra) musi mit spec. upravu te casti do ktere se tluce.
Sekyry drzi neuveritelne dobre ostri. Pri zacatku pracovniho dne jsou ostre jako nuz a po celodennim pouziti (lesni prace, stipani a sekani na otop) je staci vzit brouskem.
Samozrejme, hrebiky, kramle ci nechtena trefa kameni jim nesvedci a zuby takto vznikle jsou permanentni.
Kup si takovou zbraň a nauč se střílet tak, abys nemusel dohledávat !!!
Uživatelský avatar
Shiva
Administrátor
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 21. led 2011 17:47:02

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Leon » čtv 24. úno 2011 22:12:10

pěkný hračky ale ta cena k tomu zázračnému Fiskarsu je to hobby a rozdíl poznáš když s tím máš udělat fůru čerstvýho akátu pak přijdeš na to že není nad pořádnou dřevěnou násadu ;)
Leon
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19. úno 2011 23:42:10

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod vhool » čtv 24. úno 2011 23:34:49

no fiskars pouzivam na stipani a na sekani mam sekeru TUATAHI coz je zavodni sekera pro timbersport a stoji balik.co se tyka pracovnich seker tak na stipani fiskars u mne vede a to i z duvodu ze jsem toho vyzkousel snad vse co je na trhu ...drevo me zivy pac hakuju jako drvostep :D a radsi budu stipat furu fiskarsem i kdyz nebudu v ruce mit prirodni matros tak presto budu po peti kubikach utahanej min nez jakoukoliv jinou stipaci sekerou ;)
...a kdyz uz jsme u tech seker ...mam i drevenou ;)
http://www.youtube.com/watch?v=GU8rXlbJwus
vhool
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 23. led 2011 18:18:55

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Leon » pát 25. úno 2011 22:54:12

šikovnej drvoštěp :lol: ta sekera je super ale i to krmítko ;) na to štípáni mám ale stejně raději kalač s dřevěnou násadou nějak mi ten plast vadí asi mám citlivý ručičky :lol:
Leon
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19. úno 2011 23:42:10

Re: Sekery Gränsfors Bruks

Příspěvekod Shiva » sob 26. úno 2011 0:07:52

Tak ja se tim nezivim, to je fakt. Drevene topurko mi vzdy vadilo, protoze se vzdy drive ci pozdeji smrsklo a sekyra se pak hybala. Prisly na radu kybl s vodou, pak klinky, nakonec hrebiky ale uz nikdy to nebylo ono. Ale pravda je ze to zase nebyla sekyra top of the line. S fiskars jsem tento problem nemel. jedine co jsem zaznamenal jako negativni bylo, ze ve vysokych mrazech se mi zdalo topurku vice kluzke. ale nemel jsem moznost to porovnat. Mam je radove pres 10let.
Ale rekl bych ze s tim plastem vs drevo, je to asi stejne jako s Glockem. :-)
Kup si takovou zbraň a nauč se střílet tak, abys nemusel dohledávat !!!
Uživatelský avatar
Shiva
Administrátor
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 21. led 2011 17:47:02

Další

Zpět na Sekery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron