rybářský nůž

Moderátor: Black knives

rybářský nůž

Příspěvekod Edelweiss » ned 23. led 2011 0:49:29

Jako vždy platí dobrý nůž spokojený muž :mrgreen:
Co používáte na ryby??? Máte něco extra, nebo vám prodavač vnutil čínu se slovy to na ryby stačí? :mrgreen:
Dám sem pár nožů co jsou podle mně na ryba ideální.
Obrázek
http://www.noze-nuz.com/mora/FT896.php
Obrázek
http://www.noze-nuz.com/helle/HE62.php
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Edelweiss
 
Příspěvky: 580
Registrován: čtv 20. led 2011 21:03:20
Bydliště: MORAVA

Re: rybářský nůž

Příspěvekod Pavlos » čtv 27. led 2011 23:10:47

Ahoj. Tak já používám vždy dva nože. První (myslím, že je skoro úplně jedno jaká kvalita - klidně no name) používám většinou na místě - škrábání či kuchání. Druhý je na filetování a porcování (používám ho taky na příležitostné bourání zvěřiny). Dostal jsem ho cca před 10 lety od našich na vánoce a je to fakt klenot. Značka Rapala - je opravdu skvěle brousitelný. Jednou až ho vybrousím, tak mi po něm bude určitě hodně chybět.......
Pavlos
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26. led 2011 23:17:59

Re: rybářský nůž

Příspěvekod Edelweiss » pát 28. led 2011 1:08:31

Tak dodej foto, to se hodí vždy :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Edelweiss
 
Příspěvky: 580
Registrován: čtv 20. led 2011 21:03:20
Bydliště: MORAVA

Re: rybářský nůž

Příspěvekod Pavlos » pát 28. led 2011 17:16:15

Teď jsem si hrál docela dlouho s vložením toho nože, ale nejde to vložit. Zmenšil jsem to na požadovaný rozměr a nic. Zkuste prosím popsat někde postup vkládání obrázků. Nejsem si ale jistý, jestli není krpa někde jinde, protože npař. ani tučné písmo nešlo použít (text jsem označil, klepl na tučné písmo a nic). Chtěl jsem to napsat do modu sekce či provozu fóra, ale tam mě to nepustilo. Asi je to jen pro moderátory atd., což naprosto chápu. Proto jsem to napsal sem.
Pavlos
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26. led 2011 23:17:59

Re: rybářský nůž

Příspěvekod mikuc » úte 24. dub 2012 13:45:06

To já si pod pojmem rybářský nůž představuji něco univerzálního! Fileťák je něco jako F1 v rybařině, ten je jen na to jedno:) Ten ideální jev podstatě nůž do přírody na řezání, lehce snad i sekání, skladný, lehký a hlavně - aby se s ním dala ryba oškrabat a hlavně vykuchat!Pokud možno aby nereznul nebo stačilo málo na jeho údržbu, aby popřípadě plaval. Zavírací asi ne, spíš pevný - šáhnout a mít ho hned k použití! Někdy je to u vody o hubi i život!
Představu mám, zatím roky nosím takovou šílenost od Mikovu, ani nevím kde jsem k té plechové kudličce přišel. Ale řeže a kuchá dobře, nemusí být zrovna z RWL a když ji utopím, magnetem ji zatím vždy najdu:) Až bude čas, nafotím a dám to sem.
mikuc
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. dub 2012 12:02:50

Re: rybářský nůž

Příspěvekod Franta Jetel » úte 08. kvě 2012 1:22:12

To edelweiss: osobně mi "čína" opravdu stačí. Používám tuto Rapallu
RapalaFilet.jpg
Uživatelský avatar
Franta Jetel
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 08. kvě 2012 1:04:55

Re: rybářský nůž

Příspěvekod Franta Jetel » úte 08. kvě 2012 17:09:53

Kolega mi ukazoval tenhle Cormoran power flex. I ty nepříjemně malé šupinky z tolstolobika jdou dolů jako po másle.
CormoranPowerFlex.jpg
Uživatelský avatar
Franta Jetel
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 08. kvě 2012 1:04:55

Re: rybářský nůž

Příspěvekod mikuc » pát 11. kvě 2012 12:29:06

Přikládám tu mojí kudličku. Jak jsem psal, spíš plech, ale slouží i když mám představu čím ji nahradit. Až si kamarád utřídí resty a udělá ji:)
Přílohy
IMG_0768.jpg
IMG_0767.jpg
mikuc
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. dub 2012 12:02:50


Zpět na Nože

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron