SAA 1873 Peacemaker

Pistole, revolvery,...

SAA 1873 Peacemaker

Příspěvekod Vseta » ned 11. lis 2012 22:30:53

Zdravím všechny střelce :) - Dlouho mi leží v hlavě tenhle historický kousek,konkrétně leštěná/nerezová varianta s hlavní dlouhou 4 a 5/7 palce a nejlépe v tradiční ráži .45LC. Máte ho někdo? Zkušenosti? A zkušenosti s novým střelivem této ráže od firmy SaB? Díky za jakékoliv postřehy,poznatky a informace..... Edit: snad neva,že další vlákno :?
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: SAA 1873 Peacemaker

Příspěvekod Vseta » ned 11. lis 2012 22:36:43

Tedy,z toho,co jsem se tak porůznu dočetl,nejlepší moderní alternativou je Ruger new vaquero..... Přenosová páka - takže v klidu plnejch všech 6 komor,cena oproti Ubertimu sice vyšší....... E-shopy mám prolezlý,v nejbližší době ho stejně pořizovat nebudu,ale hodně moc mě zajímají veškeré praktické info kolem kousků,co se dají pořídit u nás,přímo od uživatelů. Ještě jednou díky :!:
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: SAA 1873 Peacemaker

Příspěvekod mcrea » pon 12. lis 2012 20:17:49

Měl jsem ho kdysi v 357 mag a s hlavní 5,5palce. Výrobce Uberti. Byl to takový samodomo, ale po doladění fungoval jak pověstné švýcarské hodinky. Akorát ho náboje v plné laboraci rozebíraly na kousky. A nepomohlo ani zalepení šroubů tekutou závlačkou. Teď mám druhý ve 45LC s hlavní 3,5 a s ptačí hlavou. Byl trochu lepší, ale poladění potřeboval taky. Ale je to takový prcek spíš do kapsy. Aspoň ve srovnání s Remingtonem 1875, který mám nejraděj. Ale to už je mimo.
Edit- až teď mi došlo, že ti asi jde spíš o ten Ruger.
mcrea
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 21. srp 2012 22:38:15

Re: SAA 1873 Peacemaker

Příspěvekod Vseta » pon 12. lis 2012 22:41:43

Ahoj,díky :) ,vůbec mi nejde výhradně o ten Ruger,ale i o další alternativy. Ten bird je určitě na tahání lepší o tom žádná ;) Překvapuje mě,že se Uberti rozebíral,byť v .357,na kterou tahle zbraň vlastně ani není stavěná - myslím i ergonomicky i výkonově. Co ten pevnej zápalník? Má to vlastně pojistnej ozub kohoutu? Mimo nabíjecí pozice,myslím...... Chlapi,pardon,že takhle vyzvídám,do zbraní se montuju dlouho,ale revolver jsem nikdy neměl,vždy pistole - revolver se mi zdál pomalej,navíc pistoli denně nosím a nosit budu :mrgreen: jsem na ni prostě navyklej i ze služby :? . Tohle je takovej můj dlouhodobej shoot sen - SAA,lever action a derringer,postupně,vše v jedné ráži. Určitě díky za info - na Ubertiho dát pozor.
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: SAA 1873 Peacemaker

Příspěvekod mcrea » pon 12. lis 2012 23:48:58

No já to mám naopak - jsem trochu bordelář a až bych tu pistoli potřeboval tak zjistím, že mi nepodá, protože pružina v zásobníku je strašně unavená. Ten blázmivý pojistný ozub to má, mají ho všechny Uberťáky, co jsem držel v ruce. Na mých revolverech je mám ubroušený, protože na všech mám doraz spouště a chod spouště mám nastavený na minimum. Ten ozub je trochu delší a nefungovalo by to.
Tím rozebíráním, myslím povolování šroubků při střelbě. Nejsem jediný kdo to zjistil, psali to i na některém foru, už je to řadu let. Já jsem ale poměrně rychle zjistil, že nemám chuť se nechat otloukat plnou laborací a přebíjel jsem na menší výkon - přibližně asi 38special. Pak už žádný problémy nebyly. A problémy tohohle typu nebyly ani u pětačtyřicítek.
Je fakt, že Uberti potřebuje trochu doladit, třeba už zmiňovaný remington, kde jsem si při první střelbě namohl palec, tak měl krásný chod. Ale po doladění a to si dělám sám a baví mě to, fungují fakt krásně
mcrea
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 21. srp 2012 22:38:15

Re: SAA 1873 Peacemaker

Příspěvekod Vseta » čtv 15. lis 2012 21:13:18

Trošku pozdě,no chvilku jsem tady nebyl :? Díky za info :) K tomu doladění spouště - já si takhle kdysi poladil norinco 1911 a později i GALa,v kompaktnější verzi...... kamarád,zvyklej na "služební charakteristiku" chodu spouště prohlásil,že prej se to nesmí držet natažený proti silnýmu větru :lol: . No,co,prstík patří na spoušť,až když chci opravdu střílet :mrgreen: ,navíc mě to takhle vyhovovalo víc,než tovární "schody".... Zkusím zapátrat v okolí,jestli někdo něco od Ubertiho nemá......... Ještě jednou díkec ;)
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: SAA 1873 Peacemaker

Příspěvekod Kraken666 » pát 16. lis 2012 23:26:52

Nazdááár také bych něco podobného užil do trojky...k bouwíčku...a nessíku,poradíte něco??
DSC04828.JPG

ness.jpg

ColtPeacemaker.jpg
Kraken666
 
Příspěvky: 1052
Registrován: sob 02. čer 2012 22:14:11
Bydliště: Plzeň

Re: SAA 1873 Peacemaker

Příspěvekod mcrea » sob 17. lis 2012 7:57:04

myslím, že pokud chceš saačko, máš na výběr - ruger - je asi nejlepší,ale není to kopie, je to moderní napodobenina. Další možnost je originál Colt, to je tak 45000, aspoň co jsem viděl naposled, bohužel nemám pocit, že by za ty peníze stál. No a pak už zmiňovaný uberti a f.li.pieta. Myslím, že víc toho není.
Edit - doporučuji důkladně ohmatat, já mám velkou ruku, colty naopak malou pažbičku, myslel jsem, že se to poddá, ale fakt to vadí. To je jeden z důvodů, proč jsem šel do remingtona - pažbičku má delší a má ji dál od spouště
mcrea
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 21. srp 2012 22:38:15

Re: SAA 1873 Peacemaker

Příspěvekod Vseta » sob 17. lis 2012 12:47:12

Ahoj :) ,co jsem se tak dozvěděl o SSAčkách,tak ta malá pažbička je vlastně úmysl,ona ergonomie,spolu s "měkčím a delším" zpětným rázem originální ráže .45LC usnadňovala střelbu jednoruč jezdcům - revolver se jaksi přirozeně přizvedával v dlani nahoru a usnadňovalo to natažení kohoutu palcem. Samo to nemusí být 100% pravda,ale něco na tom asi bude...... Naopak pažbičky bisley jsou spíše k terčové střelbě...... no a ptačí hlava,spolu s ještě kratší hlavní je na skrytější nošení.... To,co máš Tome na fotce pod příspěvkem má hlaveň 7 a půl palcátu - dneska asi mimo akční kovbojské disciplíny dost dlouhý...... ale to už je na vkusu a chuti každého soudruha :mrgreen:
Bůh učinil muže silné a muže slabé.....pan Colt tento nedostatek vyrovnal....
Vseta
 
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 26. dub 2012 10:02:40
Bydliště: Českolipsko - Mimoň

Re: SAA 1873 Peacemaker

Příspěvekod mcrea » sob 17. lis 2012 13:57:35

Taky se říká, že je to výhodnější u výkonnějších ráží, že zbraň zaklouzne do ruky a zmírní tak zpětný ráz. Moc tomu nevěřím, podle mě to obojí patří do říše pověr. Já si spíš myslím, že hlavní důvod je menší průměrný vzrůst tehdejší populace.
Rukojeť bisley má jiný úhel, protože byla určená primárně pro sportovce a tenkrát sportovci stříleli s pokrčeným loktem.
mcrea
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 21. srp 2012 22:38:15

Další

Zpět na Sportovní zbraně krátké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron